22 Şubat 2014 Cumartesi

Sosyal Sorumluluk Projesi: VANFOD Kitap Bağışı & "Bugünün Büyüklerinden Yarının Büyüklerine Hediye"

Ha Polyanna Ha Fulyanna Blogunun tatlı sahibesi, canım arkadaşım, #kitapagaci nin dalları altında tanıştığım yüreği güzel insan Fulya, çok güzel bir sosyal sorumluluk projesinin altına imza atmış.
Sizlerle paylaşmam, ulaştırabildiğim kadar çok yere ulaştırmam gerektiği kanısındayım. Bu sebepten Fulya'dan izin almama gerek olmayacağı düşüncesi ile blogundaki yazıyı burada paylaşmak istiyorum;

"Merhaba yüreği yardım etmekle yanıp tutuşan, gönüllü dostlarımız...

VANFOD - Van Fotoğrafçılar Derneği'ni duyanlar vardır. Kendi gözlerindeki ve yüreklerindeki dünyayı tüm fotoğraf severlere sunan, fotoğraf aşıklarının buluştuğu bir dernek. Geçtiğimiz sene Kocaeli'de bulunan bir kısım fotoğraf dernekleri ile kamu kurumları için hazırlıkladıkları proje sayesinde tanıştım kendileri ile. Projeleri kapsamında yüzlerce fotoğraf Van bölgesindeki kurumların duvarlarını süslemiş ve kurumlarda çalışanlar ile gelen ziyaretçilerin yaşadıkları deprem sonrası, yüzlerindeki gülümsemeye şahit olunması amaçlanmıştı. Proje muhteşem bir şekilde sonuçlandı ve şimdi Van'daki kamu kuruluşlarındaki duvarlar yüzleri gülümseten, geleceğe umut veren fotoğraflarla dolu.

Bunu neden mi anlattım dersiniz? Şimdi dokundukları hayatların gururunu taşıyan Van Fotoğrafçılar Derneği yepyeni bir proje ile yüzleri bir kez daha gülümsetmeye hazırlanıyor. Daha doğrusu hazırlanıyoruz mu demeliyim? Evet, projede ben de varım! Aylardır tüm projelerde destek verdiğiniz, mutlu anlarıma şahit olduğunuz ve ayaklarımın üzerinde kalmamı sağladığınız için bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim. Gururla, en duygusal hislerimizle, gücümüz ve tabi ki sizlerin destekleri ile bir projeye daha merhaba demenin vermiş olduğu huzur var içimizde. Bu seferki projemiz kilometrelerce ötesindeki minik dostlarımız ile ilgili. Projemiz için sizlerden isteğimiz sadece kitap! Van'da bulunan 2 ilköğretim okulunda açılacak kütüphanemiz için sizlerden okunmuş/okunmamış, farkındalık yaratıp, okumayı teşvik etmek için sadece kitap istiyoruz.


Onlara dokunmak, yollarına ışık olmak istemez misiniz?
"Evet" dediğinizi duyar gibiyim...
O zaman ne duruyorsunuz? Sizlerden ricamız okunmuş/okunmamış kitapları ya bana ya da projenin asıl sahibi olan Van Fotoğrafçılar Derneği başkanı Tayfun Çiftçi'ye iletmeniz.

Projeyi buradan sizlerle paylaşmadan önce birkaç kişiye anlattım ve o kadar olumlu cevaplar aldım ki daha da heyecanlandım. Kitaplarımızın temini, hatta gönderimi konusunda bile yardım edebilecek gönüllüler çıktı ortaya. Eğer siz de bize destek olmak isterseniz; fkucukaksoy5@gmail.com / tayfunciftci_@hotmail.com adreslerimizden ya da sosyal medya hesaplarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LinklerimizOnların hayatlarına dokunmanın, yollarına ışık tutmanın, bir satır fazladan okumalarını sağlamanın huzurunu anladığınızda artık karşılıklı mutluluktan ağlarız :)

Şimdiden geleceğimize ışık tutan çocuklarımızın okumasını sağlamak için destek verecek güzel yürekleriniz için teşekkür ederiz.

Sevgiler,

Tayfun Çiftçi & Fulya Küçükaksoy"Fulya'cığımın blogunu ziyaret için TIK TIK. Bu güzel ve önemli projeye dahil olmak isterseniz yapmanız gerekenler çok basit. Sadece KİTAP. Zaten yukarıda da yazıyor. Yine de iletişime geçmek isterseniz kendisinin mail adresi ; fkucukaksoy5@gmail.com
Size memnuniyetle yanıt vereceğinden eminim. Hem güzel yürekli bir insanla tanışmış olursunuz :)
Van'daki çocuklar sizi bekliyor!
Sevgilerle! 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder